Yasal Düzenlemeler

1)  Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne merkezi ve/veya işletme yeri Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüzel kişiliğe sahip büyük ölçekli işletme, KOBİ, startup, sosyal girişim ve yerel yönetimler başvurabilir. Sivil toplum örgütleri (dernek, vakıf vb.) ve akademik kurumlar ödül başvurusunda bulunamazlar. Ancak bu kurumların özel sektör iş birliği ile gerçekleştirdikleri projeler, proje paydaşı şirketin başvurusu ile dolaylı olarak ödül kapsamına alınmaktadır.

 

Ödüller

2) Ödüller 14 kategoriden oluşmaktadır. Büyük ölçekli firmalar, KOBİler ve yerel yönetimler ayrı değerlendirilecektir. Her bir ödül kategorisindeki tanım ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

3) Ödül başvuruları için son gün 30 Temmuz 2018’dir. 30 Temmuz 2018 Pazartesi, 17:00’a kadar tamamlanmayan ve Sürdürülebilirlik Akademisi’ne ulaştırılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

4) Kurumlar her bir proje için ayrı bir başvuru oluşturarak ve ayrı kayıt ücreti ödeyerek bir veya daha fazla ödül kategorisine başvuru yapabilirler.

5) Adaylık başvurunuzda belirttiğiniz proje için yapılan çalışmaların bir kısmının 15 Ağustos 2017 ile 30 Temmuz 2018 arasında gerçekleştirilmiş olması zorunludur.

6) Başka bir kurum adına yapılan başvurular sadece o kurumun onayı alınmış ise geçerli sayılır.

7) Ödül başvuru formunu doldurarak, yarışmaya katılmaya hakkınız olduğunu ve gerekli bütün evrak, izin ve yetkileri temin ettiğinizi onaylamış olursunuz.

 

Başvuru Ücretleri

8) Adaylık için başvuru ücreti söz konusudur. Her bir başvuru için ücretler aşağıdaki gibidir;

  1. a) Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler: 600 TL + KDV (%18)
  2. b) Büyük Ölçekli İşletmeler: 950 TL + KDV (%18)
  3. c) Startup & Sosyal Girişimler: 350 TL + KDV (%18)
  4. d) Yerel Yönetimler: 750 TL + KDV (%18)

 

Değerlendirme Süreci

9) Bağımsız jüri üyeleri, her bir ödül kategorisi için değerlendirme kriterlerine uygun olarak finale kalan adayları belirleyecektir. Jüri üyelerinin tam listesi ve seçim aşamasında uygulanacak kriterlerle ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

10) Jürinin kararı nihaidir ve adaylarla müzakereye ya da tartışmaya açık değildir.

11) Sürdürülebilir İş Ödülleri jürisi tarafından kendi kategorilerinde birinci seçilen adaylar ödül töreni sırasında açıklanacaklardır. Final listesine kalmayı başaran adaylar, kendi ödül kategorilerinde final listesine kalmayı başardıkları konusunda önceden bilgilendirileceklerdir. Bu sırada da ödül töreniyle ilgili daha fazla ayrıntı Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından kendilerine iletilecektir.

12) Sürdürülebilirlik Akademisi ödüllere başvuru ve maliyetle ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez, (kurumumuz tarafından ödül törenine davet edilenlerin maliyeti ya da kayıt edilen başvuruların kayıt bedelleri dışında).

13) Ödüller takas ya da iade edilemez, değiştirilemez, devredilemez, nakde veya başka bir ödüle çevrilemez.

 

Diğer Şartlar ve Koşullar

14) Kaybolan, geciken, yanlış yönlendirilen, tamamlanmamış ya da herhangi bir teknik nedenden ötürü ulaşmamış başvurular için kurumumuz sorumluluk kabul etmez. Başvuru girişinin yapılmış olması, başvurunun ilgili birime ulaştığına kanıt teşkil etmez.

15) Sürdürülebilirlik Akademisi okunaksız olan ya da kayıt kriterlerine uymayan başvuruları değerlendirmeye almama hakkını saklı tutar.

16) Başvurular ve projeler, başvuruyu yapan kişi ya da kurumun orijinal ürünü olmalıdır. Başvuru yapılan projede eğer ki intihal var ise proje otomatik olarak elenmiş sayılacaktır.

17) Sürdürülebilir İş Ödülleri ile ilgili her bir kategori içerisindeki yarışmayı kazanan ve ön listeye girmiş olan kurumların hepsi, tanıtım amaçlı olarak proje isimlerinin yayınlanmasına ve Ödül Töreni’nde çekilen; ses, görüntü, film ve fotoğraflarının yayınlanmalarına izin vermiş sayılır. Sürdürülebilirlik Akademisi’ne ait herhangi bir platformda, web sitesi de dâhil; reklam amaçlı olarak bu bilgiler kullanılabilir. Bunun için de adaylara herhangi bir ödeme yapma yükümlülüğü söz konusu değildir.

18) Kayıt olmuş başvuru veya projeler gönderen kişi ya da kurumlara geri gönderilmez.

19) Başvuru sahibi olan ismi belirtilen kişiler ya da kurumlar, o başvuru üzerindeki telif hakkını ellerinde bulundurmaktadır. Eğer proje sahibi başvurudaki belirtilen isimden farklı bir kişi ya da kurumsa, başvuru sahipleri; başvuruyla ilgili bütün telif haklarına sahip olduklarına dair proje sahibinden garanti almalıdır. Sürdürülebilirlik Akademisi yapılan bu atama ile ilgili kanıt isteme hakkına sahiptir.

20) Sürdürülebilirlik Akademisi ödüllere aday olmanın sonucunda oluşabilecek herhangi bir zarar, kayıp, borç, yaralanma, uğranılan hayal kırıklığı, ya da sıkıntılar ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

21) Sürdürülebilirlik Akademisi başvuruları/projeleri yayımlamak ya da sergilemek zorunda değildir.

22) Sürdürülebilirlik Akademisi, başvuru yapan kurumların son onayını almadan, başvuru formunda yer alan bilgileri hiçbir şekilde üçüncü taraflara ifşa etmeyecektir. Başvuru yapan kurumun ayrıntılı bilgileri, ödül ile ilgili jüri görüşmeleri dışında onay alınmadan başka hiçbir amaç ile kullanmayacaktır. Jüri üyeleri üçüncü şahıs durumunun dışında kalmaktadır.

23) Sürdürülebilirlik Akademisi’nin her Ödül başvurusunu geçerli sayarak değerlendirmeye almayı kabul etmesi halinde, her başvuru sahibi kurum; a) Projeleri ön listeye kalma ve ödül alma durumu halinde Sürdürülebilirlik Akademisi’ne ait platformlarda kurum ve proje isminin kullanılmasına izin vermiş sayılır. b) Projeleri ön listeye kalma ve ödül alma durumu halinde Akademi’nin, başvuru sahibi kurumun ödül başvuru formunda yer alan ilgili kişisi tarafından verilen son onayı sonrasında başvuruları kapsamlı olarak (içerik ile) kopyalama, düzenleme, sergileme, yayınlama ve ödüller ile alakalı tanıtım amaçlı alanlarda kullanmasına izin vermiş sayılır. c) Başvuru sahibi tüm kurumlar, sundukları projenin orijinal olduğunu ve herhangi bir üçüncü partinin telif haklarını çiğnemediğini garanti eder.

24) Sürdürülebilirlik Akademisi kendi kontrolü dışında meydana gelen nedenlerden ötürü (buna sahtekârlıktan şüphelenildiği, beklenildiği ve sahtekârlık yapıldığı durumlar ile yangın, sel, fırtına, ölüm, grev, protestolar veya önlenemez kazalar dâhildir) ödül törenini öncesinde bilgi vermeksizin erteleme, değiştirme ve iptal etme hakkını saklı tutar.

25) Sürdürülebilir İş Ödülleri organizatörü: Sürdürülebilirlik Akademisi Gülbahar Mah. Avni Dilligil Sokak Çelik İş Merkezi A Blok 13 Mecidiyeköy – İstanbul, Türkiye