SIKÇA SORULAN SORULAR

 1. Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne nasıl katılabilirim?

Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne katılmak için online sistem üzerinden kullanıcı adı/şifre oluşturduktan sonra başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunu dilediğiniz zaman kaydedebilir ve son başvuru tarihine kadar üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Başvuru sistemine gitmek için lütfen tıklayınız. Tüm başvuru süreciniz boyunca tarafınıza bilgilendirme e-maili iletilecektir. Lüften bu e-mailleri dikkatlice okuyunuz.

 

 1. Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne kimler katılabilir?

Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne merkezi ve/veya işletme yeri Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüzel kişiliğe sahip KOBİ’ler, büyük ölçekli işletmeler, startuplar ve yerel yönetimler başvurabilir. Sürdürülebilir İş Ödülleri yalnızca özel sektör ve yerel yönetim başvurularına açıktır. Bu nedenle sivil toplum örgütleri (dernek, vakıf vb.) ve akademik kurumlar ödül başvurusunda bulunamazlar. Ancak bu kurumların özel sektör iş birliği ile gerçekleştirdikleri projeler, proje paydaşı şirketin başvurusu ile dolaylı olarak ödül kapsamına alınmaktadır.

 

 1. Projemi birden fazla kategoride aday gösterebilir miyim?

Projenizi birden fazla kategoride aday gösterebilirsiniz fakat her bir kategori için projenizin uygun niteliklere sahip olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Her bir kategori için kayıt ücreti ödemeniz gerekir. Birden fazla kategoride başvuru yapılacak olması halinde yukarıdaki bedeller ilk başvuru kategorisi dışındakiler için %25 indirimli uygulanır.

 

 1. Projemin şartlara ve niteliklere uygun olup olmadığını nasıl bilebilirim?

Sürdürülebilir İş Ödülleri, değerlendirme kriterlerini ve kategori açıklamalarını başvuru öncesinde inceleyiniz. Ayrıntılı sorularınız için; Sürdürülebilirlik Akademisi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 1. Başvuru maliyeti ne kadar?

Startup:

350 TL + KDV (%18)

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (1-250 çalışan):

600 TL + KDV (%18)

Büyük Ölçekli İşletmeler (250’den fazla çalışan):

950 TL + KDV (%18)

Yerel Yönetimler:

750 TL + KDV (%18)

 

 1. Başvuru için herhangi bir indirim var mı?

Aynı proje ve/veya farklı proje ile birden fazla kategoride başvuru yapılacak olması halinde yukarıdaki bedeller üzerinden ilk başvuru kategorisi dışındakiler için %25 indirimli uygulanır.

 

 1. Başvuru için ödemeyi nasıl gerçekleştirebilirim?

Başvuru formunu doldurduktan tarafınıza gelecek e-mailde belirtilen adımları izleyerek aşağıda gördüğünüz hesap bilgileri ile ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

 

EFT Banka Bilgileri:
Yapı Kredi Bankası Erenköy Şubesi (122)
Sürdürülebilirlik Akademisi TL Hesabı
Hesap Numarası: 89535581
IBAN: TR15 0006 7010 0000 0089 5355 81

 

 1. Sürdürülebilir İş Ödülleri’ni kimler değerlendirir?

Sürdürülebilir İş Ödülleri Jüri üyeleri, iş dünyasının daha sürdürülebilir olması için çalışan ve ilham veren kişilerden oluşmaktadır. Pek çoğu sürdürülebilirlik alanında en başından beri liderlik yapmış bireylerdir.

 

 1. Sürdürülebilir İş Ödülleri kazananları nasıl belirlenir?

Başvuruların değerlendirilmesi, Sürdürülebilir İş Ödülleri Jüri üyeleri tarafından başvuru süreci kapandıktan sonra gerçekleşir. Jüri üyeleri, aday listesindeki başvuruların değerlendirme kriterlerine göre puanlandırmasını yapar. Daha sonra yapılan değerlendirme toplantısında jüri üyeleri verdikleri puanları karşılaştırırlar ve her bir başvurunun özelliklerini tartışırlar. Bu tartışmaların sonunda ise birlikte önce final listesini ve sonrasında gerçekleşecek toplantı ile kazananları belirlerler.

 

 1. Sürdürülebilir İş Ödülleri Ödül Töreni nerede ve ne zaman gerçekleşecek?

Ödül Töreni ile ilgili detaylar için bilgilendirme yapılacaktır. Güncel bilgiler için websitesini takip ediniz.

 

 1. Sürdürülebilir İş Ödülleri Töreni’ne katılmak için herhangi bir ek ücret ödemem gerekiyor mu?

Ödül Töreni ile ilgili detaylar için bilgilendirme yapılacaktır. Güncel bilgiler için websitesini takip ediniz.